Szukając równowagi

W drodze 19.08.2016

Decyzja o założeniu Ramble Roads dojrzewała we mnie przez długi czas i złożyło się na nią kilka rzeczy. Niemiłosiernie długie godziny spędzone w pociągach podczas studiów nauczyły mnie dobrej organizacji czasu i przemieszczania się z małym bagażem. Dzięki licznym przeprowadzkom po Polsce zrozumiałam, że osiadły tryb życia nie jest dla mnie, a pewnego dnia wyruszyłam w podróż na inny kontynent i wtedy zdecydowałam, że chcę jeździć częściej i dalej.

Zauroczyły mnie miejsca nieznane, zapomniane i zwyczajnie mniej modne. Stronię od zatłoczonych turystami atrakcji i przaśnych bazarów z pamiątkami. Prawdziwego spokoju szukam w naturze, która mimo że bywa kapryśna, nigdy mnie nie zawiodła.

Nie zobaczycie tutaj drinków z palemką na białych plażach i wakacji all inclusive. Odpoczynek od miasta i codziennej rutyny nie wymaga wypchanego portfela. Miejsca, które opisuję, znajdują się na tych mniej uczęszczanych szlakach i mogą nie występować w popularnych przewodnikach. Punkty które często pomijamy, mają równie wiele do zaoferowania. A co najważniejsze – można tam znaleźć odrobinę równowagi, która w dzisiejszym chaosie informacji i wydarzeń jest bardzo cenna.

Z zawodu jestem projektantem graficznym a z zamiłowania fotografem, dlatego myślę głównie obrazem. Mam jednak nadzieję, że oprócz ładnych widoków znajdziecie tu również przydatne informacje dotyczące podróżowania.